Su Kaçağı

Su kaçağı problemi çoğu zaman sadece konutlarda meydana gelen bir problemmiş gibi lanse ediliyor olması sorunun sadece konutları değil daha geniş alanlarda da bu sorunun meydana gelebileceği gerçeğini değiştirmemekle beraber, sorunun mali açıdan götürdüklerini de ne yazık ki yerine getirememektedir.

Boru sistemleri ile yapılan sulamalarda, apartman tesisatlarının girişlerinde, bahçe sulamalarında bu sorunun varlığı daha yüksek faturalarla uğraşmanıza, uzun vadede hesaplandığında ise oldukça büyük meblağlara karşılık geldiği unutulmamalıdır. Bu yüzden su kaçağı gibi sorunların önü alınmalı ve bütçenize yansıyan bu ek yükün ortadan kaldırılması gerekmektedir. Su kaçakları özellikle büyük alanlarda kendini göstermez, tesisat yer altında işleyecek şekilde kurulmuşsa bunu dışarıdan anlamak çok zordur. Cihazla su kaçağı tespiti yaptırarak bu sorunun varlığını ortadan kaldırabilirsiniz. Peki sorunun olduğunu nasıl anlayacaksınız?

Su Kaçağı Bulma Ataşehir

Bunun aslında basit bir yöntemi olduğu söylenebilir ancak su kaçakları ilk önce kendini faturalarda artan rakamlarla gösterir, eğer faturalarınız normal tutarların üstünde seyir ediyorsa ve bu bir süredir meydana geliyorsa su kaçağından şüphelenmelisiniz. Bunu anlamak içinde tesisatın bağlı olduğu vanayı kapatıp, üzerindeki rakamları not aldıktan sonra bir müddet beklemek gerekiyor. Bir müddet sonra eğer su saatinin üzerindeki rakamlarda herhangi bir değişiklik söz konusu ise, bu su kaçağı probleminizin olduğunu gösterir.

Su kaçağı problemlerinin önünün alınmaması sadece faturalara külfet oluşturacak bir durumla sınırlı kalmıyor çoğu zaman. Zamana bağlı olarak kaçağın meydana geldiği yerdeki su çıkışı büyüyebilir veya suyun tesir ettiği bölgede istenmeyen deformasyonların görülmesi söz konusu olabilir. Bu da daha sonradan uğraşacağınız birçok ek maliyet anlamına geliyor. Bu yüzden su kaçağı problemleri ötelenmemeli ve görmezden gelinmemelidir. Sorunun kısa vadelerde çözümü ileride uğraşacağınız büyük problemlerden daha az maliyetli olacağı gibi, mağduriyet sürenizi de oldukça minimal seviyelerde tutmak için yeterli olacaktır. Bu anlamda cihazla su kaçağı bulma yaptırarak bahçe, apartman ve konut tesisatlarınızda su kaçağı olup olmadığını öğrenebilir ve mevcut sorunların giderilmesinde pratik çözümlere uygun fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55